Czy opaski magnetyczne działają?

Wiele osób boryka się z problemem bolących stawów. Nadwaga, uprawianie sportów to jedne z najczęstszych przyczyn nadmiernego eksploatowania stawów kolanowych. Sportowcy często sięgają po opaski na kolana, które mają za zadanie złagodzić ból, obrzęk oraz stan zapalny.

Jednakże na rynku producenci oferują sposób na złagodzenie lub całkowite zniwelowanie problemu bolących kolan przy pomocy terapii magnetycznej. Na temat skuteczności opasek magnetycznych jest wiele opinii, zatem rozwiewamy wątpliwości. Producenci twierdzą, że terapia polem magnetycznym jest metodą leczenia uszkodzeń i urazów.

Reklamują, że opaski na kolana oraz bransoletki magnetyczne na nadgarstki mają działanie przeciwbólowe. Ponoć działają w ten sposób ze względu na wbudowane magnesy, które działają łagodząco. Oferuje się je na bolące kolana jako, że ma to być sposób na leczenie dolegliwości związanych ze stawami.

Czy, aby na pewno działają i czy nie jest to kolejny mit? W Internecie aż się roi od różnych opinii. Jedni uważają, że jest to nabijanie ludzi w butelkę, inni wychwalają cudowną moc opasek. Niestety, ale nie przeprowadzono badań medycznych, które udowadniałyby ich działanie.

Oczywiście, w medycynie wykorzystuje się terapię magnetyczną, jednakże trzeba pamiętać, że pole magnetyczne jest wytwarzane elektrycznie. Magnes sam w sobie nie jest stosowany w medycynie. Ponadto bóle reumatyczne oraz zwyrodnieniowe są wynikiem zapalenia stawów, które powstało poprzez różne urazy i uszkodzenia.

.

echomedica.com.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.