Dieta bogata w kwasy

Diety zazwyczaj kojarzą nam się z redukcją tkanki tłuszczowej, głodzeniem się oraz zrzuceniem kilku zbędnych kilogramów. W przypadku diety bogatej w kwasy nienasycone jest zupełnie inaczej. Należy wiedzieć, że dieta bogata w kwasy tłuszczowe omega3 niesiewiele korzyści dla naszego zdrowia.

Wprowadza zdrowe nawyki żywieniowe i wpływa na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Trzeba wiedzieć, że dieta bogata w kwasy tłuszczowe nienasycone powinna być zbilansowana. Nadmiar któregoś z kwasów, przy jednoczesnym niedoborze innego, będzie miał dla nas negatywny wpływ.

Z tego powodu, ważne jest aby dostarczyć organizmowi w równych proporcjach kwasy omega 369. Jak one działają? Kwas omega3 rozrzedza krew, a więc chroni przed powstawaniem skrzepów, które powodują zawały i udary. Ponadto zmniejsza poziom cholesterolu we krwi, tym samym zmniejsza ryzyko miażdżycy.

Produkty bogate w kwas omega3 to przede wszystkim ryby, takie jak makrela, tuńczyk czy łosoś, choć można go znaleźć także w jajach. Warto także wiedzieć, że kwas DHA, należący do grupy kwasów omega3, powinien być w przyjmowany wraz z pokarmem przez kobiety w ciąży, ponieważ wpływa na prawidłowy wzrost i rozwój dziecka. Z kolei kwas omega6 sprawia, że rany goją się szybciej, a nerki i wątroba pracują lepiej.

Trzeba jednak wiedzieć, że kwas ten obniżają poziom złego cholesterolu, a w przypadku zbyt dużej ilości w organizmie, zmniejsza także poziom dobrego. Źródłem kwasów omega6 jest łosoś, pestki dyni czy siemię lniane. Kwasy omega9 są budulcem błon komórkowych i można je znaleźć w oliwkach, orzechach ziemnych bądź migdałach.

.

echomedica.com.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.