Higiena jamy ustnej

Wszyscy dobrze wiemy, że zdrowe i ładne zęby to piękny uśmiech. Z tego powodu niezwykle ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Jednakże, mimo że jest to czynność banalna, którą wykonujemy kilka razy dziennie, to nawet dorośli szczotkują zęby niedokładnie, co jest przyczyną chorób jamy ustnej, stanów zapalnych dziąseł czy próchnicy.

Oto kilka ważnych informacji na temat utrzymania właściwej higieny jamy ustnej. Zdrowe zęby to przede wszystkim zęby bez przebarwień, czyste i niezawierające resztek jedzenia. Zatem trzeba wiedzieć, że do utrzymania odpowiedniej higieny jamy ustnej konieczne jest codzienne szczotkowane zębów oraz nitkowanie.

To profilaktyka, która może nas uchronić przed poważnymi problemami. Zęby należy myć dwa lub więcej razy dziennie. Konieczne jest, aby wykonywać to zawsze po posiłku, aby usunąć resztki jedzenia z jamy ustnej.

Istotne jest także, aby używać past do zębów zawierających fluor, który zadba o biały odcień naszych zębów. Ponadto należy codziennie wykonywać nitkowanie, dzięki któremu usuniemy nieczystości spomiędzy przestrzeni między zębami. W ten sposób uchronimy nasze zęby przed próchnicą i chorobami dziąseł.

Ważne jest także ograniczenie ilości spożywanych słodkich przekąsek i spożywanie pełnowartościowych witamin. Istotne jest także aby zadbać o uzębienie naszych dzieci. Higiena jamy ustnej u dzieci powinna się rozpocząć jeszcze przed wyjściem pierwszego ząbka.

Należy oczyszczać jamę ustną z resztek pokarmowych. Starsze dzieci należy edukować i zachęcać o dbanie o uśmiech, traktując szczotkowanie zębów jako zabawę..

echomedica.com.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.