Jak chronić dziąsła?

Zdrowe dziąsła to mocne zęby i piękny uśmiech. Badania stomatologiczne pokazują, że mały odsetek Polaków może się pochwalić w stu procentach zdrowymi dziąsłami. Niestety, ale przyczyna leży w niewłaściwej higienie jamy ustnej, paleniu papierosów, nieodpowiedniej diecie czy chorobach ogólnoustrojowych.

Często chcemy mieć ładne, zdrowe zęby, a zapominamy o tym, że zdrowe dziąsła to podstawa. Codziennie w naszej jamie ustnej zbiera się milion bakterii tworząc płytkę nazębną. Niestety, ale powodują one krwawienie dziąseł, stany zapalne lub choroby jamy ustnej.

Trzeba mieć świadomość, że mogą one przyczynić się nawet do utraty zębów. Zatem co robić, aby mieć zdrowe zęby i w jaki sposób chronić dziąsła? Niezwykle ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Szczotkowanie zębów kilka razy dziennie i używanie nici dentystycznej powinno każdemu wejść w nawyk.

Ponadto należy wykonywać to bardzo dokładnie, aby usunąć z jamy ustnej wszelki nieczystości i robić to po każdym posiłku. Nie bez znaczenia są odpowiednie preparaty. Aby chronić dziąsła należy stosować pastę z fluorem oraz płyny do płukania jamy ustnej, które zapobiegną krwawieniu dziąseł.

Trzeba wiedzieć, że mają one działanie bakteriobójcze i dbają o utrzymanie odpowiedniej flory bakteryjnej w jamie ustnej. Jednakże właściwa higiena jamy ustnej to połowa sukcesu do zdrowych zębów i dziąseł. Ponadto należy dbać o dostarczanie organizmowi pełnowartościowych posiłków.

Witaminy i minerały także mają wpływ na stan naszej jamy ustnej. Ważne jest również regularne odwiedzanie stomatologa i usuwanie osadu oraz kamienia nazębnego..

echomedica.com.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.