Jak wybrać najlepszą pastę do zębów?

Odpowiednia higiena jamy ustnej to podstawa pięknego uśmiechu. Codzienne szczotkowanie i nitkowanie zębów jest konieczne, aby zęby i dziąsła były zdrowe i mocne. Niestety, ale wiele osób o tym zapomina, bagatelizując te czynności. Trzeba wiedzieć, że duże znaczenie mają także preparaty, których używamy do utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej.

Na rynku mamy szeroki asortyment past do zębów, żeli i płukanek. Podpowiadamy jak wybrać najlepszą pastę do zębów. Zadaniem pasty do zębów jest nie tylko wybielanie szkliwa, ale także dbanie o zdrowie dziąseł. W zależności od tego, z jakimi problemami się borykamy, powinniśmy używać innych past.

Na sklepowych półkach mamy do wyboru pasty zapobiegające próchnicy, pasty do zębów nadwrażliwych, pasty chroniące dziąsła oraz pasty wybielające. Pasty zapobiegające próchnicy zazwyczaj zawierają fluor, który działa przeciwpróchniczo i uodparniają szkliwo na działanie toksyn. Trzeba pamiętać, że dzieci powinny stosować pasty z małą ilością fluoru. Warto również wiedzieć, że niektóre zawierają ksylitom, który działa trochę inaczej niż fluor, ale także chroni przed próchnicą.

Osobom z miękkim szkliwem lub tym, które zdecydowały się wybielać zęby, zaleca się pasty do zębów nadwrażliwych. Podobnie w przypadku osób, które źle reagują na potrawy ciepłe, zimne bądź kwaśne. Taka pasta do zębów zawiera składniki, które eliminują takie problemy. Mamy także szeroki wybór past chroniących dziąsła na przykład przed paradontozą czy stanami zapalnymi.

Świetne rozwiązanie jeśli borykamy się z krwawieniem zębów. Z kolei pasta wybielająca ma za zadanie usunięcie przebarwień..

echomedica.com.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.