Ortopedyczne opaski na kolano

Stawy mają duże znaczenie dla funkcjonowania narządu ruchu. Z tego powodu niezwykle ważne jest, aby odpowiednio o nie dbać i skutecznie zwalczać ewentualne urazy przy pomocy ortopedycznych opasek na kolano. Staw kolanowy jest łącznikiem pomiędzy udem i podudziem. Trzeba przy tym pamiętać, że jest stawem bardzo podatnym na kontuzje. Uprawianie sportu czy nadwaga to najczęstsze przyczyny uszkodzeń.

Dochodzi do zwichnięć, skręceń czy zapaleń torebki stawowej. W takich sytuacjach z pomocą może przyjść opaska na kolano, która wspomoże usunięcie bólu, obrzęku i stanu zapalnego, a przy tym umożliwi swobodne poruszanie się. W przypadku, gdy problem z kolanem jest większy, tak jak schorzenia rzepki, niestabilność bądź przeprost, opaska na kolano może nie wystarczyć. Wtedy należy zdecydować się na stabilizator kolana, który ustabilizuje kolano i odciąży mięśnie. Przy poważnych urazach oraz rehabilitacji pourazowej najlepiej sprawdzi się orteza, która zapewni lepszą stabilizację stawu kolanowego.

W przypadku przewlekłych schorzeń kolana rozwiązaniem może być artroskopia kolana – zabieg, który polega na wprowadzeniu do kolana kamery, zweryfikowaniu uszkodzeń i ich usunięciu. Z kolei staw skokowy łączy podudzie ze stopą i najczęściej przyczyną jego kontuzji jest uprawianie sportu. W przypadku drobnych urazów, należy stosować opaskę na kostkę. Jeśli jednak doskwierają nam poważniejsze schorzenia, trzeba sięgnąć po stabilizator stawu skokowego, który będzie działał na staw wzmacniająco i ochronnie. Z kolei złamania nogi w kostce wymagają noszenia ortezy stawu skokowego, która zapewni stabilność stawu i ochroni przed kolejnymi urazami.

.

echomedica.com.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.