Ortopedyczne wkładki do butów

Ortopedyczne wkładki do butów mogą mieć duże znaczenie dla naszego zdrowia oraz przynieść ulgę naszym stopom i kolanom oraz zmniejszyć bóle kręgosłupa. Dla kogo są odpowiednie? W sklepach medycznych można nabyć wkładki na płaskostopie poprzeczne, podłużne oraz podłużno-poprzeczne.

Mają one za zadanie poprawić komfort chodzenia. W przypadku płaskostopia poprzecznego należy wybierać wkładki supinujące, dzięki którym łuk podłużny stopy podnosi się od wewnętrznej strony.

Osobom borykającym się z płaskostopiem poprzecznym zaleca się wkładki, które podniosą na przedzie środkową część stopy. Z kolei wkładki na płaskostopie podłużno-poprzeczne podnoszą boczną i środkową część stopy.

Warto mieć na uwadze, że dla osób, które mają problemy z wadami postawy lub zmęczeniem stóp, producenci wyrobów medycznych oferują żelowe wkładki do butów. Działają one amortyzująco, przez co zwiększają komfort chodzenia i zmniejszają bóle stóp.

Ponadto wkładki żelowe do butów poleca się kobietom w ciąży, diabetykom oraz osobom, które wykonują pracę na stojąco. Poza tym warto wiedzieć, że na rynku dostępne są także wkładki ortopedyczne dla dzieci, dzięki którym od najmłodszych lat można korygować wady postawy, takie jak płaskostopie, które jest bardzo powszechne.

Wkładki pomogą utrzymać stopy w odpowiednim ułożeniu oraz wspomogą pracę mięśni. Należy jednak pamiętać, aby wkładki dobrać po konsultacji z lekarzem, ponieważ wybór w sklepach medycznych jest ogromny, a istotne jest, aby wkładka leczyła konkretną przypadłość.

.

echomedica.com.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.