Płyn do płukania jamy ustnej

Piękny uśmiech jest nierozerwalnie związany z odpowiednią higieną jamy ustnej. Codzienne szczotkowanie zębów, stosowanie nici dentystycznej oraz płukanie jamy ustnej specjalnymi preparatami wpływa na stan naszego uzębienia i zapobiega stanom zapalnym i chorobom. Wiele osób nie do końca wie, jakich preparatów używać, aby odpowiednia higiena jamy ustnej była zachowana. Trzeba wiedzieć, że szczotkowanie zębów oraz nitkowanie nie usuwa wszystkich nieczystości. W miejscach trudno dostępnych gromadzą się resztki pokarmów oraz ślina, co sprzyja rozwojowi bakterii.

Dobrym sposobem na ich usunięcie jest płyn do płukania ust. Oprócz tego, że rozprawi się z bakteriami za sprawą składników bakteriobójczych to w dodatku przywróci w jamie ustnej odpowiednie pH. Płyny do płukania jamy ustnej niektórzy sporządzają samodzielnie, w domu, przy pomocy naparów z rumianku czy szałwii. Jednakże w aptekach są dostępne gotowe preparaty. Wybór jest szeroki i możemy wybrać właściwy płyn dla naszych potrzeb.

W zależności od problemów z jakimi się borykamy, mamy dostępne na rynku różne rodzaje płynów do płukania ust. Należy wiedzieć, że są płyny przeciwko paradontozie oraz przeznaczone do zębów wrażliwych. Ponadto niektóre płyny eliminują nieprzyjemny zapach z ust, a inne działają wybielająco na zęby. Przy pomocy niektórych można zwalczać kamień nazębny. Na który płyn się zdecydować, warto poprosić o radę stomatologa, który po sprawdzeniu jamy ustnej oceni jej stan i potrzeby.

.

echomedica.com.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.