Ubytki w szkliwie zębów

Odpowiednia higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna, aby móc się cieszyć zdrowymi zębami. Niestety, ale trzeba mieć świadomość, że każdego dnia w naszej jamie ustnej gromadzą się miliony bakterii. Szkliwo chroni nasze zęby przed przedostaniem się ich do wewnątrz.

Czasem się zdarza, że pomimo odpowiedniej pielęgnacji szkliwo oraz zęby są słabsze. Wtedy zęby są podatne na próchnicę. Podpowiadamy, jak wzmocnić zęby i cieszyć się pięknym uśmiechem.

Szkliwo naszych zębów można wzmocnić u stomatologa. Istotne jest regularne wykonywanie skalingu, czyli usuwania kamienia nazębnego. Ponadto warto zdecydować się na lakowanie.

Zabieg lakowania polega na uszczelnieniu bruzd i zapobiega gromadzeniu się bakterii. Poleca się także fluoryzację, dzięki której następuje reminalizacja szkliwa. Związki fluoru wnikają w płytkę nazębną i wzmacniają szkliwo.

Zabieg ten można wykonywać u osób dorosłych oraz dzieci powyżej siódmego roku życia, pod warunkiem, że mają zdrowe zęby. Warto także odstawić napoje gazowane. Trzeba wiedzieć, że w napojach gazowanych zawarty jest kwas fosforowy, który wypłukuje wapń i powoduje powstawanie erozji szkliwa.

Duża ilość napojów gazowanych powoduje, że szkliwo staje się coraz cieńsze, aż w końcu pojawiają się ubytki w zębach. Należy także ograniczyć produkty z dużą zawartością cukru, który jest doskonałą pożywką dla bakterii i sprzyja powstawaniu próchnicy. Do tego należy pamiętać o codziennym szczotkowaniu zębów i stosowaniu nici dentystycznej.

.

echomedica.com.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.